enfrdeitptrues
plakat_DOM_DLA_DZIEWCZT.jpg

HAUSE ON WINGS

Dom długoterminowej rehabilitacji i aktywizacji zawodowej dla dziewcząt

I.    OGÓLNE ZAŁOŻENIA


Fundamentalnym założeniem projektu HAUSE ON WINGS rehabilitacja i aktywizacja zawodowa dla dziewcząt jest


•    Holistyczne podejście do człowieka jako jedności trzech składowych: ciała, duszy i ducha w połączeniu w relacjach


•    Poprawa kondycji psychicznej wymaga jednoczesnej pracy nad wszystkimi obszarami, w tym również nad kondycją fizyczną czy duchową oraz kondycją relacji


•    Poprawa kondycji całego człowieka jest procesem rozpoczynającym się od podstawowej troski a zmierzającym do nieustannego rozwoju.


•    Podstawowym warunkiem zdrowia człowieka jest dbanie o ciało, psychikę, emocje i relacje zaczynając od relacji na poziomie duchowym*II.    PROGRAM


Dom dedykowany osobom: tzw. młodym dorosłym kobietom max. do 28 roku życia, które przeszły kryzys psychiczny, a ukończyły edukację na poziomie szkoły średniej, planują podjąć dalszą edukację i/lub podjąć aktywność zawodową. Osoby, które korzystały np. z oddziałów dziennych, hosteli dla osób w kryzysie, przebywały w szpitalu psychiatrycznym, były pod stała opieką psychiatryczną, itp.

Celem projektu jest pomoc mieszkańcom domu w odzyskaniu zdrowia i zdobyciu niezależności w swoim codziennym funkcjonowaniu. Droga do tego wiedzie poprzez trzy zasady:

1. Przyszłość: idziemy ku zdrowiu, nie koncentrując głównej uwagi na chorobie. Człowiek jest osobą, nie jednostką chorobową!

2. Aktywność (sport, praca, sztuka)

3. Pasja ( odkrycie unikalnej, indywidualnej pasji )

Dom opiera swoją działalność na asystentach zdrowienia, czyli osobach, które same przeszły kryzys psychiczny i są profesjonalnie przeszkolone do tego, aby pomagać innym. Asystenci zdrowienia pełnią dyżury w domu 24/7. W skład zespołu asystentów chodzą: asystent kierownik, oraz asystenci pomocniczy ( stażyści). W skład kadry wchodzą: psycholog, psychiatra. Każdy mieszkaniec ma wizytę u psychiatry raz w miesiącu.


Jakie warunki muszę spełnić, aby zostać przyjęta?

•    Wiek do 28 roku życia.

•    Diagnoza choroby psychicznej, zaburzenia psychicznego lub przebyty kryzys psychiczny. W momencie przyjęcia do Domu nie można znajdować się w fazie zaostrzenia choroby (kwalifikuje psychiatra bądź lekarz z ramienia projektu)

•    Motywacja do zmiany swojej sytuacji życiowej. Każdy z domowników zobowiązany jest do podpisania indywidualnego kontraktu aktywizacji społeczno-zawodowej.

•    Na czas zamieszkania w Domu zaopatrzenie się w niezbędne przedmioty codziennego użytku, takie jak: pościel, ręczniki oraz przedmioty do higieny osobistej (nie jesteśmy w placówce, tylko w domu).


Do projektu nie mogą być przyjęte osoby:

•    Czynnie uzależnione od substancji psychoaktywnych,

•    Z tendencjami samobójczymi

•    Agresywne i autoagresywne


Miesięczny czynsz pokrywa koszty wyżywienia, mieszkania i programu terapeutycznego ( nie pokrywa wizyt u lekarzy innych niż psychiatra, dojazdów do nich oraz leków).

Koszt pobytu dla jednej osoby wraz z wyżywieniem między 2000 zł a 2500 zł


Zapytaj o HAUSE ON WINGS: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.