enfrdeitptrues

Agata Wiktoria Śmierzyńska

EDUKACJA / GRUPA WSPARCIA / GRUPA ROZWOJU DUCHOWEGO
Agata_Wiktoria_Smierzynska.jpg

Jestem szczęśliwą mamą nastolatka i dwóch dorosłych córek oraz spełnioną kobietą w relacji ze Stwórcą.


Z wykształcenia jestem pedagogiem kultury, nauczycielem wychowawania fizycznego, nauczycielem języka polskiego jako obcego, nauczycielem przedmiotów artystycznych, twórcą młodzieżowego teatru musicalowego, autorką tekstów scenicznych, literackich i edukacyjnych.

Od kilku lat zdobywam również wiedzę w zakresie zdrowia psychicznego, szczególnie cenię sobie w tym obszarze fińskie podejście oparte na Otwartym Dialogu (ODA), stworzone w latach osiemdziesiątych XX wieku przez prof. Jaakko Seikkulę i Brigittę Alakare, oraz kursy prowadzone przez Chrześcijańską Fundację De Ignis, w tym wykłady prof. Hebarta Scheiblicha, w 2019 uzyskałam certyfikat w zakresie psychoedukacji - psychoterapii interpersonalnej ( IPT ) przy zaburzeniach lękowych i prowadzenie grup.


Moja wszechstronna edukacja oraz doświadczenia ukształtowały we mnie rozumienie człowieka jako jedności trzech składowych: ciała, duszy i ducha oraz świadomość konieczności dbania i niezaniedbywania żadnej z nich. Zdrowe ciało w zdrowym duchu i odwrotnie. A zdrowy człowiek to zdrowe społeczeństwo i zdrowa kultura.


Od lat zajmuję się dialogiem międzyludzkim, międzykulturowym i międzynarodowym w obszarze społecznym i edukacyjnym.

Najważniejszym tematem tego obszaru jest dla mnie zapobieganie dyskryminacji na tle rasowym oraz zdrowotnym.

W 2011r założyłam Fundację Anioły Kultury, której od początku przyświecały dwa główne cele: dialog międzykulturowy i zaangażowanie społeczne na rzecz kobiet i dzieci w Polsce i za granicą.

Kilkukrotnie moje starania zostały ku mojemu zaskoczeniu zauważone i docenione przez media w takich konkursach jak Kobieta Sukcesu Mazowsza 2017 roku czy Osobowość Roku.


Jednym z moich najważniejszych celów życiowych jest wspieranie kobiet w drodze do ich życiowego spełnienia, szczególnie tych poszkodowanych przez życie, doświadczonych traumą bądź kryzysem psychicznym. Wszystko co dotąd osiągnęłam w życiu, osiągnęłam dzięki Bogu, którego odnalazłam nie w religii a w realnej, bliskiej relacji. On podniósł mnie po własnej próbie samobójczej w młodości i uwolnił z przemocowej relacji. Jemu zawdzięczam życie dane i zachowane i dlatego jestem tutaj dziś, by każdej kobiecie w kryzysie powiedzieć: "Jest nadzieja"


Mottem mojej działalności społecznej są słowa Reuel Howe: "Dialog jest tym dla miłości, czym krew dla ciała. Kiedy krążenie krwi ustaje,   człowiek umiera. Kiedy ustaje dialog, umiera miłość, a rodzi się żal i nienawiść"


Wykłada w tematach: "Holistyczny model zdrowia człowieka", "Duszpasterstwo młodzieży w kryzysie psychicznym", "Uzdrowienie a uwolnienie w kryzysie psychicznym" "Kryzys psychiczny u wierzących - jak pomóc" a także w tematach Biblijnych: "Orpa czy Ruth" "Izrael zegarem historii" "Kościół a Izrael"

Monika Szary

EDUKACJA / GRUPA WSPARCIA
Monika_Szary.jpg

Nazywam się Monika Szary, jestem coachem i pośrednikiem w obrocie nieruchomości, od wielu lat osobą zaangażowaną w różne projekty biznesowe, ale tu nie o tym. Fascynuje mnie człowiek i jego wnętrze w każdym jego aspekcie.


Z wykształcenia jestem magistem administracji, ukończyłam też studia podyplomowe z zakresu psychotraumatologii, jak też Zawodowe Studia Coachingu, oraz specjalistyczne szkolenie z TSR I i II stopień (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniu), aktualnie jestem w procesie szkolenia i certyfikacji na Asystenta Zdrowienia, wykwalifikowanego towarzysza w procesie zdrowienia w kryzysie psychicznym. Mam przyjemność szkolenia się również u znanego amerykańskiego psychiatry z ponad 30 -letnim doświadczeniem Daniela Fishera, który opracował metodę, przypominającą reanimację serca, na bazie osobistych doświadczeń  — jako jeden z niewielu lekarzy otwarcie dzieli się doświadczeniami z okresu swojej choroby psychicznej, jaką była schizofrenia — metoda pomocy w leczeniu osób w kryzysach psychicznych polegającą na emocjonalnej reanimacji.

Specjalizuję się w pracy z tematem wypalenia zawodowego i życiowego. Fascynuje mnie człowiek i praca zawodowa oraz jak wzajemnie te dwie składowe na siebie wpływają. Inny obszar moich zainteresowań to kryzys psychiczny, a duchowość.

Pracuję indywidualnie i grupowo, organizuję wyjazdy terapeutyczne, grupy wsparcia, grupowy program 12 kroków dla osób w depresji.

Do pomagania innym doprowadziły mnie dramatyczne wydarzenia własne związane z pracą. Postrzegam człowieka jako całość, nie zaniedbując żadnego obszaru, ciało, dusza i duch. Pragnę pokazywać i odczarowywać spojrzenie na osoby w kryzysie psychicznym. W kręgach ewangelicznych chrześcijan jest to bardzo bolesny temat, o którym mało się mówi, a często osoby w kryzysie są wtórnie traumatyzowane we swoich wspólnotach, poddawane presji, wykluczeniu, stygmatyzacji lub egzorcyzmom.
Jestem osobą żyjącą w oparciu o chrześcijańskie wartości, ale w zupełnie nie w religijny sposób. Bóg jest dla mnie przyjacielem i partnerem, oraz tym, który nastawia mój kompas w odpowiednim dla mnie kierunku. To nadaje mojemu życiu sens, wolność i wiatr żagle i tak jest od ponad 30 lat.

Prywatnie jestem żoną i mamą nastolatka, pasjonatką psów oraz hodowcą rasy Bichon Frise.


Wykłada w tematach: "Zdrowie psychiczne a duchowość", "Holistyczny model zdrowia człowieka", "Duszpasterstwo osób w kryzysie psychicznym", "Wypalenie zawodowe w kościele"

Dr Elżbieta Stawnicka

DUSZPASTERSTWO / KONSULTACJE
Ela_Stawnicka.jpg

Z wykształcenia jestem doktorem filozofii, wykładowcą akademickim ( przez wiele lat pracowałam na WSP, a potem na UZ w Zielonej Górze.

Moje pasje i poszukiwanie mądrości i prawdy sprawiły, że zadawałam sobie fundamentalne pytania filozoficzne. W 1993 roku oddałam swoje życie Jezusowi Chrystusowi. Od przeszło 20-tu paru lat służę jako liderka zespołu d/s uwolnień oraz uzdrowienia wewnętrznego we wspólnocie ewangelicznej KBwCh "Bez Ściań" w Zielonej Górze.

Interesuje mnie problematyka wewnętrznych powikłań, zniewoleń i zranień duszy ludzkiej oraz jej terapii poprzez: 1. doświadczanie bezwarunkowej miłości Boga jako dobrego i kochającego Ojca, 2. uwolnienia duchowego 3. wolności przez złamanie i anulowanie ( w Chrystusie) przekleństw pokoleniowych działających w życiu człowieka, 4. przemianę sposobu myślenia z kłamstw ( negatywnych i toksycznych) na myśli Słowa Bożego oraz 5. duchowego rozwoju (z perspektywy Biblii). Z miłości do Boga, który pierwszy mnie ukochał, staram się wypełniać swoim życiem Jego wolę, służąc ludziom mocą Ducha Świętego. Na obecnym etapie służymy z zespołem organizując regularne "duchowe SPA" dla ludzi w potrzebie oraz szkolenia w kwestii duchowych problemów.

Jestem matką dorosłej Kasi, która z mężem Jono mieszka i pracuje w Korei Południowej.

W ciągu ostatnich 6-ciu lat napisałam dwie książki:
1. Stworzeni do relacji. Dialogiczne inspiracje Martina Bubera (na bazie myśli żydowskiego myśliciela dialogu, gdzie poruszam kwestie biblijnego (hebrajskiego) myślenia o spotkaniu i dialogu miedzy niebem a ziemią, między ja i boskim Ty oraz relacjami międzyludzkimi);
2. Zabunkrowani. O chorobach duszy.
( uwolnienia.pl)


Wykłada w tematach: "Holistyczny model zdrowia człowieka", "Uzdrowienie a uwolnienie w kryzysie psychicznym" "ZABUNKROWANI - droga do wolności" Prowadzi również blog: elastawnicka.blogspot.com